Nasze inwestycje
PolishEnglish

Nasze obecne inwestycje:


Nettle jest operatorem usług outsourcingowych dla firm z sektora farmaceutycznego. Specjalizuje się w zarządzaniu należnościami oferując szereg produktów finansowych, jak również wspomaga działalność sprzedażową swoich klientów.
W 2014 roku spółka zainicjowała i wdrożyła wraz z dwoma partnerami pierwszą w Polsce pełną obsługę dystrybucji bezpośredniej (DTP) dla dużej międzynarodowej firmy farmaceutycznej. W ramach DTP spółka oferuje producentom leków cały wachlarz usług -  począwszy od organizacji procesu sprzedaży (m.in. call center, przygotowanie ofert przetargowych, dedykowane finansowe centrum rozliczeniowe),  a skończywszy na finansowaniu należności i księgowaniu wszystkich operacji.
W ramach swojej  działalności Nettle sfinansowała ponad 2.100 umów o wartości przeszło 600  mln zł, a na bieżąco zarządza 10 tysiącami sald odbiorców (w tym blisko 600 szpitali). Do 2014 roku spółka  obsłużyła należności firm farmaceutycznych na kwotę 2,4 mln zł.
Poprzez finansowanie sprzętu medycznego Nettle pomaga również  wdrażać nowe technologie w szpitalach.
W 2014 roku spółka Nettle została ogłoszona finalistą jednego z najbardziej prestiżowych konkursów biznesowych w Europie – EUROPEAN BUSINESS AWARDS  zdobywając tytuł  National Champion.Asclepios to hurtownia farmaceutyczna,  istniejąca  od 1995 roku. Po przejęciu spółki przez Fundusz Inwestycyjny Ortie w 2008 roku, Asclepios stał się hurtownią o zasięgu ogólnopolskim z nowoczesną strukturą organizacyjną i zarządczą. Właściwy  trzon firmy to działy handlowe. Pozostałe usługi powierzone zostały partnerom zewnętrznym.
Obecnie Asclepios współpracuje z  większością  szpitali w Polsce. Partnerami spółki są najwięksi dostawcy na rynku medycznym,  firma posiada więc w swojej ofercie wszystkie dostępne w Polsce leki dla lecznictwa zamkniętego. Prowadzi również samodzielny import leków szpitalnych.
W 2014 roku Asclepios  osiągnął obrót prawie 300 milionów złotych, przystępując do 1700 postępowań przetargowych.
Asclepios jest laureatem wielu prestiżowych, ogólnopolskich nagród – kilkakrotnie zdobywał Gazele Biznesu oraz Diamenty Forbesa.


Spółka RBO świadczy szeroki zakres usług informatycznych i telekomunikacyjnych. Kieruje swoją ofertę do firm działających w różnych branżach. Udostępnia im najbardziej zaawansowane rozwiązania pozwalające na usprawnienie pracy w przedsiębiorstwie, a tym samym na zwiększenie konkurencyjności na rynku.
W ofercie firmy RBO znajdują się zarówno tradycyjne usługi informatyczne, takie jak konfiguracja, instalacja
i administracja sprzętem komputerowym czy wynajem urządzeń, jak i innowacyjne rozwiązania, wśród których na uwagę zasługują telefonia VoIP czy autorskie aplikacje stworzone z myślą o przedsiębiorstwach z różnych branż. Klient może wybrać z szerokiej oferty najbardziej odpowiadające jego potrzebom usługi. Odpowiednie zaplecze IT pozwala każdej firmie, niezależnie od jej profilu, na usprawnienie procesów biznesowych przy jednoczesnym wprowadzeniu znacznych oszczędności.
RBO jest laureatem wielu nagród i wyróżnień – m.in. Best Quality 2015, Computerworld TOP200, Deloitte Technology Fast 50 Central Europe 2014.

W 2014 roku odpowiadając na potrzeby rynku Ortie uruchomiła spółkę Optimed, zajmującą się promocją produktów farmaceutycznych oraz świadczącą usługi przedstawicielskie dla producentów leków.
Działalność Optimedu  jest uzupełnieniem oferty pozostałych spółek portfelowych ORTIE skierowanej do firm farmaceutycznych, zarówno tych  wchodzących na polski rynek ochrony zdrowia, jak i tych  zdecydowanych na zmianę systemu dystrybucji.

 

Inwestycje zrealizowane:

Firma logistyczna Poltraf – wyspecjalizowała się w organizacji i obsłudze dystrybucji bezpośredniej produktów firm z branży farmaceutycznej oraz branż pokrewnych, działających na rynku szpitalnym lub aptecznym. Działalność Spółki podzielona została na trzy podstawowe grupy:

  1. Kompleksowa obsługa sprzedaży produktów firm z sektora farmaceutycznego
  2. Ogólnopolska dystrybucja produktów leczniczych, środków opatrunkowych i wyrobów  medycznych
  3. Magazynowanie i konsygnacja produktów leczniczych i środków opatrunkowych
Na co dzień Poltraf współpracuje z ponad 180 producentami i dystrybutorami produktów leczniczych, wyrobów medycznych, środków opatrunkowych, suplementów diety  i kosmetyków. Realizuje przeszło 76 000 dostaw miesięcznie. Siedziba firmy mieści się w Błoniu koło Warszawy, gdzie znajduje się też jeden z trzech składów konsygnacyjnych.

W marcu 2015 roku sfinalizowana została umowa sprzedaży udziałów spółki Poltraf.  Nabywcą 100% udziałów jest  międzynarodowa firma logistyczna UPS z Atlanty z USA.